Hayat Kurtaran Öneriler

Hayat Kurtaran Öneriler

• Kış iyice etkisini göstermeye başladı, sokakta yaşayan hayvanların hayatları olumsuz yönde etkilemektedir.. Son günlerde yağışlarla birlikte iyice soğuyan havalar, sokakta yaşayan hayvanlara zor anlar yaşatıyor. Lütfen kapınızın önüne veya yağmur kar almayan noktalara yiyecek bir şeyler bırakmayı ihmal etmeyin.

• Bilhassa soğuk kış günlerinde ısınmak için arabaların motorlarına sığınan kedi yavrularını kurtarmak sizin elinizde. Aracınızı çalıştırmadan önce lütfen bir kaç kez kaportaya vurup orada uyuyan ufaklığın uyanmasını ve kaçmasını sağlayın. Yaşadığınız binanın veya sitenin uygun yerlerine bu konuda uyarı yazıları asabilirsiniz.

Örneğin; “Soğuk kış günlerinde kaportaya vurun, hayat kurtarın” şeklinde kısa bir mesaj olabilir.

• Sokak hayvanları sadece sıcak günlerde değil, soğuk havalarda, hatta yağmurda ve karda bile temiz su ararlar. Onlar için uygun alanlara bir kap temiz su bırakmayı ihmal etmeyin.

Unutmayın, SU HAYAT KURTARIR!
• Barınaklarda çok zor şartlarda yaşayan küçük dostlarımızın yardım çağrılarına kulak verelim. Onlardan birini sahiplenemiyorsanız bile sahiplendirilmesine aracı olabilirsiniz. Barınaklarda yaşam şartları çok ağır… Hastalık, açlık bir de üzerine soğuk eklenince onlar için hayat daha da zorlaşıyor.Onlara yardım etmeyi ihmal etmeyelim.
Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir